Sezóna plesů přichází: v čem zazáříte tento rok?

  Kategorie: Inspirace,
26. Dec'18

Blíží se konec roku, což kromě skvělých silvestrovských párty znamená ještě něco – pomalu, ale jistě přichází plesová sezóna! U nás ji tradičně otevírá Ples v opeře, ale už předem je dobré vědět, v čem na plese zazáříte vy. Inspirujte se těmi nejlepšími outfity z červeného koberce, které jsou na taneční parket jako stvořené.

Čeká i vás v následujících týdnech ples a vy si už teď lámete hlavu nad tím, v čem se tento rok předvedete? Během aktuální plesové sezóny budou mít přednost barvy a materiály před střihy. To je dobrá zpráva pro ty z vás, které mají už léta oblíbený střih a velmi dobře vědí, zda jim sluší spíše princeznovský typ šatů, nebo třeba populární mořská panna.

Síla růžové

V dobách plných feministických řečí je hezké připomenout si, že růžová byla dlouhá léta typickou barvou spojující se s dívkami a ženami a jinak to nebude ani během nadcházející plesové sezóny. Zatímco loni byla na výsluní výrazná červená, tentokrát bude mít přednost růžová ve všech odstínech. Je tedy jen a jen na vás, zda bude vaše plesová róba cukrovorůžová, cyklámenová, starorůžová nebo pastelová, hvězdou večera budete v jakýchkoliv růžových šatech.

Ples ruzova

Metalické odlesky

Úplným protikladem ženské růžové jsou metalické odstíny, které okamžitě prozradí, že jejich nositelka je cílevědomá a nebojácná žena, které světla reflektorů vůbec nepřekážejí. Při výběru metalického odstínu šatů však počítejte s tím, že natrefíte spíše na odhalující střih šatů s výstřihem či jiným provokujícím detailem. Pokud tedy toužíte po šatech v metalických odstínech, hledejte takové, ve kterých se budete cítit komfortně. Nechcete přece celý večer sledovat, zda je každý kousek látky na svém místě.

Ples metalicke saty

Od bílé po pastelovou

Kromě růžové ve všech jejích podobách při výběru plesových šatů zaostřete i na bílou. Podobně jako jiné barvy, i ta má mnoho odstínů, proto nezůstávejte pouze u sněhobílé, ale dejte prostor také slonovinové, máslové či bílé s nádechem béžové. Pokud se chcete cítit alespoň během jednoho večera jako skutečná princezna, inspirujte se světlounce béžovými róbami s třpytkami, které na červeném koberci předvedly modelka Josephine Skriver a herečka Allison Williams.

Ples pastelove saty

Odvážný satén

Podobně jako metalické odstíny, i satén buď milujete, nebo nenávidíte. Dokáže totiž odhalit mnohem víc, než byste si přála. Satén nebo hedvábí, který s ním jde ruku v ruce, někdy působí nelichotivě i na dokonalé postavě, proto při výběru tohoto materiálu je třeba dávat dobrý pozor na střih šatů. Rovné splývavé šaty z hedvábí či saténu v mnoha případech zvýrazní každou nedokonalost, ať už jde o větší bříško, nebo dokonce kosti na hubené postavě. Pokud jste i přesto přesvědčena, že vaše letošní plesová róba bude právě z tohoto materiálu, sáhněte po zajímavém střihu, který odpoutá pozornost od ne vždy lichotivé látky.

Ples saten

Dotek sametu

Opakem saténu je samet – měkký a teplý materiál, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce. Navíc působí luxusně v jakékoliv barvě a jeho velkou výhodou je, že si rozumí s téměř všemi doplňky. K sametovým šatům se dokonale hodí výrazné šperky a kabelka, ale nic nezkazíte ani jednoduchými doplňky. Pokud chcete vědět, s čím sametová róba vynikne nejlépe, inspirujte se úspěšnými ženami, ke kterým bezesporu patří Amal Clooney, Irina Shayk, Sui He či Rosie Huntington-Whiteley, která předvedla sametové šaty v netradiční světlemodré barvě.

Ples zamat

Ples sice trvá pouze jeden večer, ale vzpomínky zůstanou navždy. I proto je pro každou ženu důležité, aby si tento večer užila naplno, a to nepůjde bez dokonalé plesové róby. Už jste si vybrala svého favorita, s nímž během nejbližšího plesu zazáříte vy?

Foto Pinterest