Z červeného koberce na taneční parket: plesové šaty inspirované Zlatými glóby

  Kategorie: Inspirace, Móda a trendy,
13. Jan'20

Plesová sezóna už otevřela své brány a je více než jisté, že jeden ples se bude konat i ve vašem okolí. Přijměte pozvání na tuto krásnou událost a zazařte v krásné, dechberoucí večerní róbě. Přinášíme vám inspirace z nedávného udělování cen Zlatý glóbus, které bylo již tradičně bohaté na překrásné modely všech barev, střihů a materiálů.

Zahalena ve vášni

Plesova sezona cervene saty

Milujete červenou a toužíte se do ní zahalit od hlavy po paty, ale máte před ní respekt? Letošní Zlaté glóby byly důkazem toho, že tuto vášnivou barvu si může dovolit opravdu každý. Nezáleží na tom, zda jste bílá jako Sněhurka nebo máte pleť tmavší jako Pocahontas. Je úplně jedno, jestli máte vlasy černé jako eben nebo bílé jako sníh a překážkou už vůbec není věk. V odvážných červených šatech vypadaly nádherně herečka a zpěvačka Kat Graham a herečka Scarlett Johansson.

Taneční parkety však budou přát i těm méně odvážným. Inspirujte se vždy krásnou a elegantní Helen Mirren nebo vtipnou a milovanou seriálovou Lorelai Gilmorovou. Za povšimnutí jistě stojí fakt, že výrazné červené modely tyto dámy doplnily minimem šperků, díky čemuž dovolily naplno vyniknout krásným šatům.

Černočerná krása

Plesova sezona cierne saty

Podobně jako červená, i černá je na každém plesu klasikou, která nesmí chybět. Opět pro vás máme několik důkazů, že nádherně v ní může vypadat opravdu každý. V případě události, jakou je ples, však dejte malé černé bokem a sáhněte po skutečné plesové róbě, v níž se budete cítit jako princezna. Nebojte se zvolit i jemně třpytivou látku, jako to udělala Naomi Watts, která vás zahalí do noční oblohy. Na paměti však mějte toto – čím výraznější je střih a materiál šatů, tím méně doplňků budete potřebovat. Pokud si ale váš outfit žádá šperky, zvolte stříbro, resp. bílé zlato s kameny, díky čemuž budete působit elegantně.

Barevná vlna

Plesova sezona farebne saty

Červená a černá je rok co rok sázkou na jistotu. Pokud ale patříte k ženám, které na sebe rády strhávají pozornost nebo prostě barvy patří k vaší osobnosti, neomezujte se ani v případě výběru plesové róby. Vsadit můžete bez obav na kanárkově žlutou, cyklámenovou, olivově zelenou, královskou modrou, oranžovou... Paleta barev vám v tomto případě jednoduše hraje do karet a při výběru pestrobarevných šatů se můžete spolehnout na to, že v záplavě černé a červené neuniknete ani jednomu oku.

Výraznou barvu podle vaší volby dotáhne do dokonalosti netradiční střih a opět minimum šperků, které na sebe nebudou poutat zbytečnou pozornost. Na udílení cen se o slovo přihlásily dlouhé a nadýchané rukávy, za které by se nemusela stydět ani Anna ze Zeleného domu. Oblíbené byly letos i odhalené dekolty, a i když jsme na červeném koberci mohli vidět různé střihy, nepřehlédnutelný byl zejména střih s názvem mořská panna.

Romantika od hlavy po paty

Plesova sezona volany pierka

Nejsou hladké materiály a klasické střihy šatů nic pro vás? Inspirujte se herečkami, které letos vsadily na přeslazenou romantiku. Čekají vás volány, krajka, nabírané rukávy, široké sukně či dekolt zahalený až ke krku. Šaty, ve kterých se na Zlatých glóbech předvedla Gwyneth Paltrow, Dakota Fanning, Thomasin McKenzie, Kirsten Dunst a mnohé jiné herečky, přemění na romantickou duši i tu největší rebelku. Takové materiály a střihy si nejlépe rozumí s pastelovými barvami a odstíny růžové či fialové, ale nebojte se ani tady vystoupit z davu.

Inspirujte se netradičními šaty herečky Gwyneth Paltrow, která při příležitosti udělování cen zkombinovala neobvyklou hnědou barvu, volány a transparentní látku. Pro někoho by byla tato trojkombinace zřejmě příliš, ale Gwyneth se těchto zajímavých šatů zhostila opravdu se stylem. Široké sukně a tradičnější střihy zvolila Dakota Fanning a Thomasin McKenzie, no a Kristen Dunst sáhla tentokrát po již zmíněném střihu mořské panny.

Všehochuť

Plesova sezona mix

Máte ve své hlavě vysněné šaty a nezapadají ani do jedné z výše zmíněných kategorií? Nezoufejte, i v jiných modelech budete na plese za hvězdu. Stačí se pouze podívat na tyto čtyři herečky, které trochu vybočily z davu a rozhodně udělaly dobře. Na taneční parket můžete přitančit i ve dvoubarevných šatech, jak to udělala Australanka Margot Robbie. Herečka Shailene Woodley zase překvapila výstřednějším třpytivým kouskem s pořádným rozparkem a Lucy Boynton vše přítomné okouzlila metalickými šaty. Výjimkou, co se odvahy týká nebyla ani televizní osobnost Jeannie Mai, která namísto šatů vytáhla ze skříně kalhotový overal. Krásek, které šaty vyměnily za kalhoty, bylo letos na Zlatých glóbech víc než dost, tak proč byste nemohly nové trendy na plese předvést i vy?

Odvážné, šokující, ale i tradiční, dokonce až princeznovské. Takové byly letos dámy na červeném koberci při příležitosti udělování Zlatých glóbů a stejný může být i váš ples. Našla jste si mezi naším výběrem svého favorita?

foto Pinterest