Poznejte živou korálovou, barvu roku 2019!

  Kategorie: Barvy, Inspirace, Móda a trendy,
01. Jan'19

Tak jako každý rok, i pro ten nadcházející firma Pantone určila barvu roku. V roce 2019 jí bude nádherná barva živého korálu, která bude následujících 365 dní ovlivňovat nejen módu, ale i interiérový, grafický či obalový design. V umělecké sféře její přítomnost pocítíte na každém kroku a my už teď víme, že alespoň jeden korálový kousek musí být v roce 2019 součástí šatníku každé ženy.

Volbou barvy živého korálu nám chce Pantone připomenout, že jsou i důležitější věci než uspěchaný svět sociálních sítí a rozvíjející se digitální technologie. Barva roku 2019, kterou ve vzorníku naleznete pod číslem 16-1546, nám má v neustále se měnícím prostředí poskytnout komfort, teplo a do našich životů má vnést jemnost a pocit útulnosti. My s Pantone zcela souhlasíme, protože už jen při pohledu na malý kousek korálové barvy se v nás rozlévá teplo jako u moře.

Farba roka living koral

Barva intimity a oslavy života

Barva živého korálu je barva intimity a optimismu, čímž se staví do protikladu s barvou roku 2018, kterou byla výrazná barva ultra violet. Živý korál podle slov Pantone ztělesňuje touhu člověka po bezstarostnosti a probouzí v nás hravost. Kromě toho reprezentuje moderní život a jeho pestrost, ale díky tomu, že je to barva pocházející z přírody, nám připomíná důležitost přítomného okamžiku.

Barva živého korálu by nám však kromě příjemného pocitu měla připomenout i jiný důležitý fakt, kterým je úbytek života na naší planetě. V posledních letech nám vědci často připomínali nevyvratitelný úhyn korálů spojený s globálním oteplováním, a tak můžeme barvu roku 2019 brát jako jakousi poctu přírodě. Vzpomeňte si vždy při pohledu na laskavou korálovou barvu na to, že svět tam venku vyžaduje mnohem více pozornosti než svět odehrávající se na sociálních sítích.

Živý korál v módě

Mnozí módní návrháři už Pantone předběhli a korálovou barvu zařadili do svých nejnovějších kolekcí představených v roce 2018. Korálová je barva, která dokonale vynikne na tmavší, opálené pokožce, ale perfektně si rozumí i se Sněhurkami. Už uplynulé módní přehlídky a týdny módy byly důkazem toho, že barva živého korálu může být nádherným dominantním prvkem outfitu. Úžasně vynikne na šatech, sukních různých střihů, kabátech, pláštích, ale i doplňcích či dokonce laku na nehty. No, a pokud chcete v roce 2019 opravdu zazářit, zkombinujte korálovou barvu v monochromatickém outfitu.

Farba roka outfity

Útulný interiér plný světla

Na své si v roce 2019 přijdou i interiéroví designéři a všichni ti, kteří touží ve svém domově po změně. Jen těžko byste hledala vhodnější barvu do interiéru, ve kterém chcete vykouzlit pocit pohodlí a útulnosti. Interiér zařízený v barvě živého korálu vás celou obejme a zahřeje už jen při pohledu na krásné korálové stěny, nábytek či dekorace a do domácnosti navíc vnese trochu retro atmosféry. To však neznamená, že musíte okamžitě přemalovat celý obývák a vyhodit starý gauč. V případě živé korálové zcela postačí malá změna v podobě nového koberce pod konferenční stolek, vázičky na květiny či nového obrazu na bílou zeď.

Farba roka interier

Toužíte v roce 2019 kráčet životem pomaleji a vychutnávat si každou jeho chvíli? Vneste do svého domova a šatníku kousek živé korálové barvy. Firma Pantone slibuje, že barva živého korálu se zlatavým podtónem nám všem pomůže oslavovat život a vnese do něj neopakovatelný svěží nádech.

Foto Pinterest